Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha pro občany Novosedla. Prosím přispěvatele, aby se zde chovali slušně, nepoužívali vulgarismy a psali věcně. Anonymní "hrdiny" budu nekompromisně mazat a nebudu na ně reagovat. Proto přispěvatele žádám, aby se VŽDY podepsali celým jménem a zanechali kontakt pro případnou odpověď. Děkuji. Michal Toráň.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro pana Hohenkreuze

(Michal Toráň, 16. 4. 2011 21:25)

Dobrý den, děkuji Vám za příspěvky v návštěvní knize. Je to poučné upřesnění příspěvků zde na webu. M.Toráň.

Pro pana Cvrka

(Michal Toráň, 16. 4. 2011 21:21)

Dobrý den, děkuji Vám za informaci. Až budu mít důkaz, rád to přepíšu. Jinak tedy nemusíte mít strach, iluze mi neberete. Pro mě to zas až tak důležité není, hlavně že je syn zdravý, všechno ostatní jsou jen podřadné záležitosti. A mimochodem, nejmenuje se Toruň, ale Toráň- po tatínkovi. S pozdravem Michal Toráň.

Gerhard Hoke 1862

(Vladislav Hohenkreuz, 14. 4. 2011 17:47)

K pomníčku,který máte ve fotoalbu,chci jen dodat,že se jedná o pomníček lesního dělníka z Waldeka (Podlesí),kterého zabil strom.Dnes stojí o několik metrů níže,než původně stál.Kdysi jej jakýsi chalupář z Podlesí ukradl a dal si ho jako ozdobu na svou zahradu.Díky mému "poviku" a tehdejšímu starostovi obce Horní Police,jej musel okamžitě vrátit zpět,i když na nesprávné místo.Když by jste se podíval trochu po okolí,našel by jste další pomníček z roku 1869 patřícího hajnému Kreibichovi z Waldeka,kterého zastřelil pytlák.Když jsem na něj byl kdysi upozorněn jedním myslivcem,tak jsem jej musel vydolovat z hlíny a kořenů stromu,který u něj vyrostl.Kdysi tudy vedla cesta a dnes je oblast podmáčena,zejména na jaře.

Poznámka

(Vladislav Hohenkreuz, 14. 4. 2011 17:35)

Zdravím na Novosedlo.Koukal jsem,jak máte zajímavý Web.Historie obce Rabenstein od Romana Řezáče,jsme dělaly spolu.On přeložil text z němčiny a já to přepsal a doplnil některými fotografiemi.Mapka Novosedla je ode mě.Kdysi jsem k ní nějak přišel,ani nevím jak.Ty kroužky okolo znamenají ovocné stromy a měly být Němci vysázeny po okolí,aby obec chránily.To samé mělo být kolem Žandova a také tu měla být vybudována silnice,která by záváděla veškerou dopravu mimo obec.Nikdy se tak ale nestalo,protože zkončila válka a Němci byli odsunutiZa komunistů byly tyto pokusy znovu a kvůli tomu bylo vykáceno mnoho stromů,třeba v lese "Dubový vrch" u Žandova,ale kvůli financím tento projekt nebyl už nikdy dokončen.

Odkaz k fotu a info. o narození Jeremiáše Toruně.

(JIří Cvrk, 7. 4. 2011 6:34)

Nerad Vám, pane, beru iluze, ale musím se poněkud "ohradit": info.o malém Jeremiáškovi není objektivní. Já jsem se v Novosedle narodil, v čp.11, 14.ledna 1949 -tedy po válce-a byl jsem tam úředně rodiči přihlášen bydlištěm. dnes je mi 62 let a 3 měsíce, žiji trvale v Mělníku.Mé údaje si můžete ověřit jednak na matrice v Žandově (pokud ještě existuje), dále snad v některé matrice církevní.Křtěn jsem byl v kostele v Horní Polici p.děkanem Gallou. Jeho hrob najdete na Polickém hřbitově. S pozdravem Jiří Cvrk

odkaz

(a, 7. 2. 2011 14:49)

http://arachnology.cz/cas/default.aspx?c=main&s=hom

Pozdrav

(Martin Vajs, 11. 12. 2009 10:14)

Ahoj Michale, máš to tu moc pěkný a dost zajímavých věcí, které jsem ani nevěděl. Tak ať se Ti to tu zdárně rozrůstá a přibývá mnoho užitečných informací. Jo, krásné svátky. Ahoj Martin